Průběžné informace o událostech najdete na oficiálním webu městské policie Lysá nad Labem ZDE

V měsíci červnu jsme se zúčastnili několika preventivních akcí, kde jsme se převážně setkali se žáky základní školy, mateřských škol, ale i širší veřejností.

Naši nejmladší si zopakovali základy správného chování při chůzi na chodníku i silnici, mohli si zároveň osahat techniku jednotlivých složek IZS. A právě zmíněná technika byla předvedena na již 3 ročníku na hřišti nového sídliště. Byli zde zastoupeni mimo jiné jednotky hasičů, policejní psovodi, dopravní policie, obvodní oddělení policie, policisté na koních, policejní potápěči, zdravotnická záchranná služba, strážníci městské policie. Celé akci bylo nakloněno i počasí, které se vydařilo a celé dopoledne se na nás smálo sluníčko. Tímto děkujeme všem zúčastněným bez rozdílu a těšíme se na další setkání. Nesmíme opomenout ani dětský den, kterého se velmi rádi každý rok účastníme. Tradiční akce v areálu KČT v ulici Čechova, kde se pořadatelé opětovně prezentovali ve velkém stylu a zvládli mimořádný nápor návštěvníků. Závěrečná sprcha od hasičů se stala nádhernou tečkou nádherného dne.

Dne 6.4.2019 v 16.30 hodin prováděli strážníci kontrolu vozidel, které projíždějí kolem Kovony, kde je vjezd pouze na povolení.

Kontrolován byl i 43 letý řidič motorového vozidla z Třebestovic, který povolení neměl. Nejenže se na místě zpovídal z porušení zákazové značky, ale navíc z řidiče strážníci ucítili i alkohol. Provedená dechová zkouška podezření potvrdila naměřenou hodnotou 1,28‰. Na základě tohoto zjištění byla na místo přivolána hlídka Policie ČR, která si řidiče převzala k podání vysvětlení. Řidič je podezřelý ze spáchání přečinu "Ohrožení pod vlivem návykové látky".

Dne 10.5.2019 v 13 hodin zasahovali strážníci v čekárně na místním nádraží proti dvěma mužům, kteří se vzájemně napadali.

Roztržka mezi nimi nebyla nijak vážná a stačilo oběma pouze domluvit. Nicméně při ztotožňování se u jednoho z nich zjistilo, že se jedná o osobu hledanou Policií ČR. Z tohoto důvodu byl 21 letý muž z Prahy následně předán hlídce Policie ČR, která byla na místo přivolána. 

 mp znakVe dnech 01.03. 2019 a 04.03.2019 bylo kamerou MKDS zjištěno u dvou řidičů osobních vozidel nerespektování světelné a zvukové výstražné signalizace kdy i když svítilo červené výstražné světlo vjeli na železniční přejezd. Oba případy byly po zadokumentování předány správnímu orgánu na Odbor dopravy k řešení. Řidičům za tento přestupek hrozí přidělení 7 trestných bodů,pokuta ve výši 2.500 - 5.000,- Kč a zákaz činnosti (řízení) 1-6 měsíců.